Hakkımızda

Okulumuzda programlarımızı hazırlarken “çocuğa görelik” ilkesinden yola çıktık. Biz öğrencilerimize sahip oldukları potansiyel ve becerilerini özgürce ortaya koyabilecekleri bir öğrenme ortamı sağlıyoruz. Gelişim seyirlerini güvenli, sağlıklı, eğlenceli, huzurlu ve ilgilerini uyandıracak bu ortamda tamamlarken kendine güvenen, sosyal, kendine yetebilen, sorumluluk sahibi, yaşadığı çevreye duyarlı, iletişim becerileri gelişmiş bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Programımızın temelinde etkin öğrenme (çocuklar yaparak-yaşayarak, dokunarak öğrendiklerinin %99’unu hatırlar.) High scope, Proje Tabanlı Eğitim ve Yaşayan Değerler yaklaşımlarının sentezinden oluşan bir eğitim programı uygulanmaktadır...

Denetim

Okulumuz T.C. M.E.B´e bağlı bir kurumdur. Bina konumu, personel, müfredat, yönetmelik ve diğer tüm faaliyetlerimiz Türkiye´nin eğitim konusunda en yetkili makamı olan M.E.B. tarafından son derece özenli ve ayrıntılara önem veren bir tutum içerisinde denetlenmektedir.

Neden Biz ?

Beslenme
Sağlıklı olmanın temelini dengeli beslenme, dengeli beslenmenin temelini de protein, karbonhidrat, vitamin-mineral ve yağları dengeli olarak içeren beslenme programları oluşturmaktadır. Öğrencilerimize sabah kahvaltısı- öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Yemeklerimiz okul mutfağımızda hijyenik koşullarda günlük olarak hazırlanmaktadır. Dengeli beslenme ilkelerine uygun olarak hazırlanan yemek menülerimiz her ay periyodik olarak yenilenmekte ve velilerimize gönderilmektedir.
Sağlık
Acil müdahale gerektiren durumlarda öğrencilerimiz ailelerinin bilgisi dahilinde en yakın sağlık kuruluşuna götürülürler. Hastalık sonrasında öğrenciler okula doktor raporu ile kabul edilirler. (Bulaşıcı hastalıklarda doktor teşhisinden sonra okula bildirilmesi ve ilaç kullanması gereken öğrencilerin okula gönderilmemesi diğer öğrencilerimizin sağlığını korunması açısından önem arz etmektedir.) Ailelerin onayı olmadan okulda hiç bir ilaç verilmez. Okulda ateşlenen veya rahatsızlanan öğrencimiz aileleri tarafında okuldan alınması gerekmektedir.
Personel
Okulumuzda sınıflar yaş gruplarına göre ayrılır. Her sınıfın kendine ait bir sınıf öğretmeni ve bir yardımcı öğretmeni vardır. Yardımcı öğretmenler dahil tüm öğretmen kadromuz çocuk gelişimi ve eğitimi / okul öncesi öğretmenliği mezunudur. Aşçı ve temizlik elemanı okulumuzun kendi bünyesinde bulunan çalışanlardır. Tüm personelimiz gerekli sağlık kontrollerinden geçirilerek, her eğitim öğretim yılının başında sağlık raporları yeniden alınmaktadır.

Eğitim Saatlerimiz

Eğitim saatlerimiz; 09:00-16:30 (Tam Gün), 07:30-19:00 (Tam Gün Uzun), 09:00-12:30 (Yarım Gün) şeklindedir ve 3 tam gün ve 5 yarım gün seçenekleri sadece 3 ve 4 yaş grupları için geçerlidir.